“Rose Madder” to powieść Stephena Kinga o kobiecie, która ucieka od swojego przemocowego męża i odkrywa tajemniczy obraz

“Rose Madder” to powieść Stephena Kinga o kobiecie, która ucieka od swojego przemocowego męża. Gdy wreszcie jest w bezpiecznym miejscu, odkrywa tajemniczy obraz. Obraz przedstawia kobietę o imieniu Rose i jej córkę Lisy. Kobieta postanawia kupić ten obraz, ale jest świadoma, że to nie będzie łatwe. Mężczyzna, który sprzedaje obraz, jest bowiem bardzo tajemniczy i nie chce go sprzedać za żadne pieniądze. Wkrótce okazuje się, że obraz ma magiczną moc i może przenosić ludzi do innych światów. Rose i Lisa postanawiają więc wyruszyć w podróż, aby odnaleźć tajemniczego autora obrazu i dowiedzieć się więcej o jego mocy.

Kobieta ucieka od przemocowego męża i odkrywa tajemniczy obraz

Rose Madder to kobieta, która ucieka od przemocowego męża i odkrywa tajemniczy obraz. Rose jest świadoma, że jej mąż Norman jest psychopatycznym sadystą, który znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Wiedziona instynktem samozachowawczym postanawia uciec, ale ma świadomość, że Norman będzie jej śledził. Podczas ucieczki Rose trafia do antykwariatu, gdzie kupuje tajemniczy obraz o tytule “Rose Madder”. Obraz ten okazuje się być magiczny i daje Rose możliwość przeniesienia się do innego wymiaru. W nowym wymiarze Rose spotyka postać o imieniu Rosie, która pomaga jej odnaleźć swoje prawdziwe ja i uwolnić się od Normana.

Rose Madder – kobieta ucieka od przemocy i odkrywa nowy świat

Rose Madder to powieść Stephena Kinga z 1995 roku. Opowiada historię kobiety, która ucieka od przemocy domowej i odkrywa nowy świat. Główna bohaterka, Rosie Daniels, jest żoną policjanta, który ją bił. Kiedy wreszcie udaje jej się uciec, przenosi się do innego miasta i zaczyna nowe życie. Poznaje nowych ludzi i odkrywa swoje możliwości. Rose Madder to opowieść o sile kobiet i ich potencjale.